instagramda reklam verme

Instagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

İnstagramda Reklam nasıl verilir? Sponsorlu Reklam nasıl verilir? İnstagram’da Fotoğraf, Video, Dönen, Stories, Koleksiyon reklamları nasıl verilir?

İnstagram, işletme profili sayısı tüm dünyada 25 Milyondan fazla. İnstagram’da reklam veren işletme sayısı 2 Milyonun üzerinde. Sosyal medyada artan rekabet ile birlikte küçük büyük tüm işletmeler instagram reklamlarını kullanmaya ve verdikleri reklamlar ile işletmelerini büyütmeye başladı. İster kendi evinizde ürettiğiniz butik ürünleri satan biri olun, ister hizmet sunan büyük bir firma, instagram reklam verme seçeneklerini doğru değerlendirerek kısa sürede kitlenizi ve işletmenizi büyütmeniz aslında oldukça kolay. Yeter ki reklamınızı doğru şekilde verin.

İnstagram işletme hesabı oluşturma adımları:

1– Instagram uygulamasını iOS için App Store‘dan, Android için Google Play mağazasından veya Windows Phone için Windows Phone Store‘dan indirin. Uygulama yüklendikten sonra, Instagram’ı açmak için cep telefonunuzda uygulamanın simgesine dokunun.

2– Kaydol‘a dokunun, ardından e-posta adresinizi girip İleri‘ye dokunun ya da Facebook hesabınızla kaydolmak için Facebook ile Giriş Yap‘a dokunun.

3– Uygulama içerisinde ayarları bulduktan sonra aşağı inerek Ticari Hesaba Geç‘e gelin. Bir ticari hesap sahibi olduktan sonra çalışma saatleri, işletme adresi ve telefon numarası gibi işletmenizle ilgili bilgileri ekleyebilirsiniz.

4– Alakalı konu etiketlerini kullanarak akışınızda görmek istediğiniz içerikler paylaşmaya başlayın ve benzer hesapları takip edin.

Instagram (İşletme Hesabı) Ticari Hesabı ile :

Hikayelerinizin ve tanıtımı yapılan gönderilerinizin gün boyunca nasıl performans gösterdiğini öğrenin. Takipçileriniz hakkında istatistikler edinin ve gönderilerinizle ve hikayelerinizle nasıl etkileşim kurduklarını görün. Çalışma saatleri, konum, telefon numarası gibi şirket bilgilerinizi ekleyin. Uygulamanızda hesap ayarlarına giderek hesabınızı Ticari Hesaba dönüştürün. Ticari Hesabınızı Oluşturun
instagram-business-profiles-100663842-orig
Fotoğraf Reklamları: Hikayenizi sade, basit ve göz alıcı bir tuvalde anlatın. Fotoğraflar kare veya yatay formatta olabilir.

Video Reklamları: Fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesini görüntü, ses ve hareketin gücüyle birlikte elde edin. Üstelik artık 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta paylaşabilirsiniz.

Dönen Reklamlar: İnsanların parmaklarını kaydırarak tek bir reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebileceği yeni bir katman ekleyerek kampanyalarınıza derinlik katın.

Instagram Stories Reklamları: Instagram Stories’de reklamlarla akış içeriğinizi tamamlayın. Her gün hikayeleri kullanan 400 milyonu aşkın hesapla bağlantı kurun. Hikayelerde reklamlar ve teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi alın.

Koleksiyon Reklamları: Koleksiyon formatını kullanarak insanlara görsel açıdan ilham verebilir ve hedef kitlenizin ürünleri keşfetmesine, incelemesine ve satın almasına yardımcı olabilirsiniz. Video, görseller veya her ikisini birden kullanarak bir ürün veya yaşam tarzına odaklanan bütüncül bir hikaye anlatın.

Uygulama İçinden: Reklam yayınlamanın en kolay yolu, Instagram’da paylaştığınız gönderilerin tanıtımını yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz gönderiyi seçtikten sonra uygulamada tanıtımı yapılan gönderinizi kaç kişinin gördüğünü ve gönderiyle kaç kişinin etkileşimde bulunduğunu takip edin.

Reklam Yöneticisi: Reklam Yöneticisi, Facebook ile aynı güçlü reklam araçlarını kullanır. Tüm Instagram kampanyalarınızı, reklam setlerinizi ve reklamlarınızı tek bir yerden oluşturabilir, değiştirebilir ve sonuçlarını görebilirsiniz. Reklam yöneticisi bilgisayarda ve mobilde kullanılabilir.

Instagram Ortakları: Zamanınız kısıtlıysa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa size reklam satın almaktan kreatifleri bulup yayınlamaya kadar her konuda yardımcı olacak bir Instagram Ortağı bulun. Tüm Ortaklarımız alanlarında uzmandır ve tarafımızca onaylanmıştır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir